KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8559339
*
nr 855 9339
Kaj Piehl
(1921-2000), Sverige
Akvarell, Kaj Piehl (1921-2000), Gårdsmotiv, motivets mått: 28 x 38
Kaj Piehl, svensk målare och tecknare född 1921, död 2000.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 19:38:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:22:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gårdsmotiv kaj piehl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Kaj Piehl
Kaj Piehl, svensk målare och tecknare född 1921, död 2000.
nr 855 9339
Kaj Piehl
(1921-2000), Sverige
Akvarell, Kaj Piehl (1921-2000), Gårdsmotiv, motivets mått: 28 x 38
Kaj Piehl, svensk målare och tecknare född 1921, död 2000.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 16:22:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gårdsmotiv kaj piehl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



